Konkurs poetycki „Katyń – słowo i pamięć”

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Okręgu Podlaskiego zapraszają młodzież szkół średnich oraz dorosłych do wzięcia udziału w wojewódzkim konkursie poetyckim ph. „Katyń – słowo i pamięć”.

W 2020 roku obchodzić będziemy 80. rocznicę zbrodni katyńskiej – wiosną 1940 roku NKWD zamordowało ponad 22 tysiące polskich jeńców. Konkurs poetycki „Katyń – słowo i pamięć” to forma upamiętnienia tego tragicznego wydarzenia.

więcej informacji: http://ksiaznicapodlaska.pl/…/konkurs-poetycki-katyn-slowo…/