ACADEMICA

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie uruchomiła terminal komputerowy z dostępem do cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych ACADEMICA.

Academica to cyfrowa wypożyczalnia stworzona i administrowana przez Bibliotekę Narodową. Academica udostępnia bezpłatnie cyfrowe wersje publikacji ze szczególnym naciskiem na publikacje przydatne w kształceniu i pracy naukowej na dostosowanych komputerach znajdujących się w polskich bibliotekach, muzeach, archiwach, instytucjach oświatowych i instytutach badawczych, które przyłączyły się do systemu.To dostęp do 3 457 498 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.