DZIEŃ NAUKI POLSKIEJ

JUTRO – 19.02. – OBCHODZIMY DZIEŃ NAUKI POLSKIEJ‼️

Jako datę tego święta wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii. Dzień Nauki Polskiej ma stanowić inspirację do pójścia w ślady polskich badaczy i wzmocnienia zainteresowania nauką.

Wśród najwybitniejszych rodzimych naukowców, oprócz Mikołaja Kopernika, wskazano również Jana Heweliusza, Ignacego Łukasiewicza, Karola Olszewskiego, Zygmunta Wróblewskiego, Marię Skłodowską-Curie, Henryka Arctowskiego, Ludwika Hirszfelda, Jana Czochralskiego i Stefana Banacha.

Z okazji święta nauki polskiej życzymy wszystkim naukowcom i pracownikom uczelni i instytucji naukowych wielu zawodowych sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy!