„Pierwiosnek”

Wiosna w literaturze, muzyce i przyrodzie. 📚🎼🎵🎶☀️ Nasze pierwsze wiosenne spotkanie z literaturą, odbyło się przy ciepłej herbacie. Pierwszych oznak wiosny szukaliśmy z klasą 1 SP w Zabłudowie. Pomagał Nam w tym wiersz Władysława Broniewskiego pt. „Pierwiosnek”

.Jeszcze w polu tyle śniegu,Jeszcze strumyk lodem ścięty,A pierwiosnek już na brzegu Wyrósł śliczny, uśmiechnięty:Witaj, witaj, kwiatku biały,Główkę jasną zwróć do słonka,Już bociany przyleciały,W niebie słychać śpiew skowronka.Stare wierzby nachyliły Miękkie bazie ponad kwiatkiem:Gdzie jest wiosna? Powiedz, miły,Czyś nie widział jej przypadkiem?Lecz on, widać, milczeć wolał.O czym myślał -któż to zgadnie?Spojrzał w niebo, spojrzał w pola,Szepnął cicho: – Jak tu ładnie…

Zabłudów 25.03.2022r