TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2022 – ADAM SACHAREWICZ

Halo, halo! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju..Nadajemy audycję z ptasiego kraju. Proszę, niech każdy nastawi aparat,Bo sfrunęły się ptaszki dla odbycia narad………(J.Tuwim)🐦🕊🦢🦉

Tydzień Bibliotek , Czas START!

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy warsztatami przyrodniczymi z Panem Adamem Sacharewiczem, starszym strażnikiem Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Pan Adam opowiadał Nam o ptakach i ich domach, lasach i przyrodzie w woj. podlaskim. Po wspaniałej prezentacji, wyruszyliśmy w teren aby posłuchać śpiewu ptaków. Daleko nie musieliśmy szukać, bo gwarno było już w parku. Po cichu, w wielkim skupieniu słuchaliśmy co mówią, a one nieskrępowane naszą obecnością, prowadziły ptasią audycję.