Rafałówka

Filia Biblioteczna w Rafałówce


Godziny otwarcia:

Wtorek :     8:00 – 15:00
Środa:         8:00 – 15:00
Czwartek:    8:00 – 15:00

16-060 Rafałówka
Bibliot.: Monika Turecka

Pierwszy zapis pozycji książkowej Filii Bibliotecznej w Rafałówce datowany jest na rok 1956. Od tego czasu do dzisiaj Filia prężnie funkcjonuje, współtworząc i współorganizując różne wydarzenia kulturalne w regionie.

Stan księgozbioru na dzień 31.12.2016 r. wynosi 8825 pozycje książkowe, w tym:
– literatura piękna dla dorosłych – 3367 pozycji;
– literatura dla dzieci – 3499 pozycji;
– inna – 1959 pozycji.

Powierzchnia użytkowa pomieszczenia, w skład którego wchodzą dwie sale – wypożyczalnia i czytelnia, to 46 m2. Jednocześnie z czytelni może korzystać 12 czytelników. Mogą oni wybierać z bogatej gamy lektur, literatury pięknej, rozrywkowej czy naukowej, jak również z oferty czytelni czasopism. Do ich dyspozycji jest także dostępny komputer ze stałym podłączeniem do Internetu.

Filia Biblioteczna w Rafałówce aktywnie angażuje się w życie kulturalne i szkolne, organizując specjalne konkursy z nagrodami zarówno dla swoich czytelników, jak też uczniów okolicznych szkół. Biblioteka organizuje i  współtworzy lekcje biblioteczne, warsztaty, spotkania autorskie, wystawy, konkursy.  Współpracuje z Szkołami, Biblioteką Powiatową, Domem Kultury, instytucjami samorządowymi, instytucjami kultury. Współpraca ta niesie za sobą niesamowite efekty w których mogą uczestniczyć czytelnicy i użytkownicy biblioteki.

Internet

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie oraz filie biblioteczne w Rafałówce i Rybołach zapraszają do korzystania z darmowego dostępu do internetu w swoich placówkach. Pobierz regulamin korzystania z komputera w Naszej Bibliotece.

Nowości wydawnicze

Znajdź nas na facebook’u

Statystyki

Wyświetleń strony:
Darmowy licznik odwiedzin

Najnowsze komentarze

Darmowy Internet

Darmowy internet