Dotacje Ministerstwa na zakup nowości książkowych

Już po raz kolejny MBP w Zabłudowie oraz Filie biblioteczne w Rybołach i Rafałówce otrzymały od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych. Od paru lat szczególny nacisk nałożony jest na literaturę dla dzieci i młodzieży. Zadaniem programu MKiDN jest poprawa jakości zbiorów bibliotecznych, dostępu do nich, w tym wsparcie wydawnictw i sieci dystrybucji książki oraz zwiększenie zainteresowania książką.
Wśród nowości znajduje się zarówno literatura dla dzieci i młodzieży, beletrystyka dla dorosłych oraz literatura faktu.
Wszystkich zainteresowanych nowościami wydawniczymi serdecznie zapraszamy do naszych placówek.