SPOTKANIE AUTORSKIE Z RENATĄ PIĄTKOWSKĄ

W poniedziałek 24 kwietnia w naszej bibliotece gościliśmy Renatę Piątkowską – jedną z najbardziej znanych współczesnych polskich autorek książek dla dzieci. Pisarce towarzyszyła lektorka, Elżbieta Malwina Kożurno, która czytała fragmenty książek autorki.
Spotkanie zrealizowano dzięki współpracy z Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku , Paulina Miłkowska Biblioteka Powiatu Białostockiego 💐
W twórczości Renaty Piątkowskiej dużą rolę odgrywają zwierzęta, które często są bohaterami jej opowiadań. 🦊🐱🐻‍❄️🐕🐎Pisarka przytoczyła dzieciom prawdziwą historię kotki – bohaterki jednego z opowiadań z książki „Mruk, opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”, która uratowała swoje kocięta przed utonięciem na pokładzie okrętu wojskowego. Na zakończenie dzieci otrzymały dedykację wraz z autografem pani Renaty Piątkowskiej w zakupionych przez siebie książkach.