Film i podróże/ Tomasz Adamski- 9.03.2020r.

9 marca br, w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z Tomaszem Adamskim ph:Film i podróż, czyli jak pokochać miejsca nieoczywiste” . Słuchaczami prelekcji byli uczniowie SP w Dobrzyniówce.

Nasz gość opowiadał zarówno o podróżowaniu w miejsca odległe tj. Rosja, Norwegia, Sudan Południowy jak i te bliskie np. dolina Biebrzy. W swojej ponad 1.5 h opowieści udowodnił nam (czyt. młodzieży), że warto się uczyć, marzyć bo życie nie znosi pustki…

Tomasz Adamski – wykładowca Uniwersytetu w Białymstoku, reżyser, prelegent licznych konferencji, animator kultury związany białostockim środowiskiem filmowym, autor wielu filmów realizowanych w Polsce i zagranicą (m.in. Sudan Południowy, Turcja, Kazachstan, Rosja, Gruzja, Stany Zjednoczone, Białoruś, Łotwa, Litwa). Autor filmów, m.in. „Goście czyli na wschodnich bezdrożach”, „Tandemem przez pogranicze”, „Herr Barbarisch”, „Mark Tattenbaum”, „Kulturowe mosty”, laureat Nagrody Rektora UwB za działalność dydaktyczną (2005, 2006) i organizacyjną (2007), zdobywca czołowych miejsc w Konkursie Filmowe Podlasie Atakuje, Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu „Sami swoi”; współzałożyciel filmowej grupy artystycznej „Podlasie Makes Me Happy”. Stypendysta Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.