Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci.

Zajęcia pt:. „Świat H. Ch. Andersena” 6.4. 2018r. – Grupa przedszkolna Biedronki.


Podczas zajęć dzieci zapoznały się z życiorysem pisarza, jego twórczością. Słuchaliśmy piosenkę o H.Ch. Andersenie ( Ewelina Depta- Podróż do krainy bajek), dzieci zobaczyły jak wyglądał pisarz (jego portret), omówilismy najważniejsze fakty z jego życia, zostały zaprezentowane jego najważniejsze utwory. Dzieci wysłuchały bajkę pt:.” Brzydkie Kaczątko” -( teatrzyk kamisibai) i następnie wykonały swoje kaczątka za pomocą kolorowych piórek.
Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci obchodzimy nieprzypadkowo 2 kwietnia gdyż w ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”.
Andersen napisał prawie 160 baśni, a jego książki zostały przetłumaczone na około 125 języków. W baśniach tych wciąż odnajdujemy siebie, jest w nich miejsce na radość i smutek, na łzy i śmiech. Kochają Andersena wszyscy – i dzieci i dorośli na całym świecie, wszędzie tam, gdzie kocha się stokrotki, słowiki, róże, łabędzie, motyle.