Ryboły

Filia Biblioteczna w Rybołach

16-060 Ryboły
Bibliot.: Elżbieta Bonifatiuk

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:  11:00 – 18:00

Wtorek:          11.00 – 18.00
Środa:             13:00 – 18:00
Piątek:            11:00 – 18:00

Filia biblioteczna w Rybołach mieści się w budynku Wiejskiego Domu Kultury i zajmuje powierzchnię 50 m2 ; jest jedną z dwóch filii MBP w Zabłudowie. Pierwsze wpisy w księdze inwentarzowej sięgają 1953 r., czyli placówka posiada już pewną historię. Przez te wszystkie lata biblioteka zgromadziła spory księgozbiór a mianowicie na koniec 2016 r. wyniósł on 12662 vol. , w tym literatura piękna dla dorosłych – 6092 vol., literatura piękna dla dzieci- 3938vol. i innej – 2632 vol. Oprócz książek w języku polskim biblioteka posiada książki białoruskie i rosyjskie. W bibliotece znajdują się czasopisma takie jak: ,,Przyjaciółka”, ,,Piłka Nożna Plus”, ,,Zabłudów i okolice”, które można poczytać na miejscu jak i wypożyczyć do domu.

Z roku na rok zauważa się niewielki spadek czytelnictwa podyktowany likwidacją szkoły w 2007r. i starzejącym się społeczeństwem wiejskim.  Dużą popularnością wśród osób starszych cieszą się książki autobiograficzne, wojenne, sensacyjne, romanse, natomiast młodzież chętnie sięga po fantastykę i przygodę, dzieci szukają książek opartych na adaptacjach filmowych i o tematyce zwierzęcej.

Z księgozbioru placówki korzystają nie tylko mieszkańcy wsi i okolic lecz także ludzie z Białegostoku, Bielska Podlaskiego.

0d 2010 r. filia posiada w swojej placówce komputer i Internet z Programu Rozwoju Bibliotek i zaprasza wszystkich chętnych do bezpłatnego korzystania.

IMG_1093

IMG_1097

Elżbieta Bonifatiuk

Internet

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabłudowie oraz filie biblioteczne w Rafałówce i Rybołach zapraszają do korzystania z darmowego dostępu do internetu w swoich placówkach. Pobierz regulamin korzystania z komputera w Naszej Bibliotece.

Nowości wydawnicze

Znajdź nas na facebook’u

Statystyki

Wyświetleń strony:
Darmowy licznik odwiedzin

Najnowsze komentarze

Darmowy Internet

Darmowy internet